projektowanie katalogów Śrem

W prowadzeniu kampani marketingowych nie należy się ograniczać tylko do przestrzeni internetowej. Wśród klientów, którzy cenią sobie tradycyjne rozwiązania, katalogi reklamowe w formie papierowej cieszą się sporym uznaniem. Taki katalog warto wręczać osobom, które odwiedzają sklep lub firmę, jednak nie są jeszcze zdecydowani na wybór naszej oferty. Istnieje szansa, że po zapoznaniu się z katalogiem, przekonają się do zakupu danego produktu.

Przed stworzeniem właściwego projektu, musisz podjąć decyzję, co dokładnie ma zawierać katalog reklamowy. Dla firm usługowych może to być krótkie streszczenie oferty, historii marki, jej wartości oraz metod realizowanych usług. Jeżeli prowadzisz sklep, katalogi firmowe powinny przedstawiać prezentację wybranych produktów czy współpracujących marek, na których sprzedaży najbardziej nam zależy. Dobrym pomysłem jest też przedstawienie klientom inspiracji i porad, w jaki sposób mogą wykorzystać promowane produkty i usługi (ciekawe infografiki i wizualizacje).

katalogi Środa Wielkopolska
katalogi projektowanie Śrem

W tworzeniu szkicu naszego katalogu bardzo ważne jest aby pamiętać, że ilość zdjęć i grafik jest równie ważna co sama treść. Należy jednak zwracać uwagę na to, żeby nie przesadzać z ilością tekstu. Krótkie, ale wartościowe opisy usług i produktów, zamiast całej strony zapełnionej tekstem, będą wystarczające. Zdjęcia i opisy mają jedynie zachęcić klienta, aby skorzystał z oferty w wybranym przez niego zakresie. Warto zastosować także call to action, umieszczając odnośniki do strony internetowej lub zachęcających do kontaktu, gdzie otrzymają więcej informacji na temat interesujących ich usług. Taki zabieg zwiększa szansę na kontakt potencjalnego klienta co może prowadzić do finalizacji sprzedaży.

katalogi Śrem

Ilość informacji i ich obszerność, jakie chcemy umieścić, zależne są od tego jakiego typu katalog wybierzemy. Zlecając projektowanie katalogów, można skorzystać z doradztwa, czy w Twoim przypadku sprawdzi się wariant szyty, klejony czy spiralowany. Wszystkie te elementy mają duże znaczenie dla czytelności i atrakcyjności katalogów firmowych, dlatego warto przeanalizować dostępne możliwości i wspólnie podjąć właściwą decyzję.