ulotka Środa Wielkopolska

Ulotka to rodzaj reklamy w formie drukowanej, jest jedna z najczęstszych wykorzystywanych form docierania do potencjalnych klientów. Informują o danej akcji, usługach, czy wydarzeniu i zachęcają nas do nich. Ulotka jest niejako graficznym informatorem lub zwiastunem czegoś, co istnieje lub ma w przyszłości nastąpić.

Bardzo ważna jest szata graficzna ulotki, która oczywiście powinna być spójna z identyfikacją wizualną. To dzięki dobremu projektowi jesteśmy w stanie zaciekawić odbiorcę przekazywanymi treściami. Interesujący obraz może być bezpośrednim powodem kolejnego spojrzenia na tę ulotkę. Najczęściej współcześnie tworzone ulotki są jedno- lub dwustronne. Drukuje się je z reguły w niewielkich rozmiarach papieru takich jak A6 czy A5, co ułatwia kolportaż i pozwala osobie czytającej ulotkę błyskawicznie zapoznać się z jej treścią. Aby ulotka w pełni spełniała swoją rolę, oprócz czysto reklamowych informacji o ofercie, można umieścić np. mapka z umiejscowieniem firmy, menu restauracji czy nawet dane statystyczne dotyczące rozwoju konkretnych obszarów.

ulotka projekt

Jednym z głównych powodów niesłabnącej popularności tej formy reklamy, nawet przy dużej liczby ulotek, jest relatywnie niewielki nakład finansowy, a skuteczność kampanii reklamowej opartej na dystrybucji ulotek jest bardzo wysoka.

ulotka Poznań
ulotka Śrem